ЮФ «Горецький і Партнери» у Верховному Суді успішно захистила інтереси естонської компанії

ЮФ «Горецький і Партнери» у Верховному Суді успішно захистила інтереси естонської компанії

ЮФ «Горецький і Партнери» у Верховному Суді успішно захистила інтереси естонської компанії

  • 07.10.2022

Весною 2019 р. Антимонопольним комітетом України прийнято рішення, яким накладено штраф у розмірі 55 000 000 млн грн. на компанію «Блоссом Інвестментс ОУ» (BLOSSOM INVESTMENTS OU).

Рішення контролюючого органу було мотивовано тим, що Компанією здійснено концентрацію шляхом опосередкованого набуття контролю над іншим Товариством (резидентом України) без отримання відповідного дозволу органів АМКУ, наявність якого необхідна.

Після цього адвокати ЮФ «Горецький і Партнери» як представники «Блоссом Інвестментс ОУ» звернулися до суду з вимогами про визнання недійсним рішення Антимонопольного комітету України, яким накладено штраф.

Ще в суді першої інстанції позов компанії було задоволено повністю та скасовано рішення АМКУ. Суд апеляційної інстанції підтримав позицію, викладену у вказаному рішенні.

Крапку у даному спорі 30.07.2020 р. поставив Верховний Суд, який залишив без задоволення касаційну скаргу Антимонопольного комітету України.

(!) Сума штрафу визначена у рішенні АМКУ, яке оскаржено адвокатами ЮФ «Горецький і Партнери», стала рекордною в історії України на момент прийняття такого рішення.

(!) Також першим в історії України стало рішення Верховного Суду по концентрації у подібних правовідносинах.

Правову позицію було підготвлено керуючим партнером, к.ю.н., медіатором Олегом Горецьким та адвокатом, керівником господарської практики Святославом Святюком.

На час підготовки правової позиції не вдалося знайти ідентичний спір по концентрації і в остаточних рішення судів країн пострадянського простору та Європейського Союзу.